АВТОновости 

Goodyear 66

Goodyear 66
11/11/2019 19:12
11/11/2019 19:12

У листопаді в кінотеатрах Європи виходить в прокат фільм «Le Mans '66», який розповість історію легендарного протистояння автомобільних компаній Ford і Ferrari. Однією зі складових перемоги Брюса Макларена і Кріса Еймона у 24-годинних перегонах на витривалість у Ле-Ман стали шини Goodyear.

У 1966 році, коли Брюс Макларен і Кріс Еймон здобули перемогу в гонці «24 години Ле-Мана», Ford був не єдиною американською компанією, яка залишила слід в історії світового автоспорту. Знаменитий чорний Ford GT40 Mark II був обладнаний американськими шинами Goodyear. Хоча починав змагання з шинами Firestone від основного конкурента компанії в так званих “шинних війнах”.

«Перемога Макларена і Еймона стали для Goodyear другим тріумфом поспіль у Ле-Мані», - пояснює Майк Рітокоскі, віце-президент, директор з маркетингу Goodyear в Європі. - Goodyear надзвичайно пишається своєю ключовою роллю в одному з найбільших подій в історії світового автоспорту. Ми раді вшануватицю спадщину масштабною кампанією спільною з виходом фільму «Le Mans '66».

Фільм
Лауреати премії Оскар® Метт Деймон і Крістіан Бейл стали головними героями кінострічки «Le Mans '66». Фільм заснований на реальних подіях: американський конструктор Керролл Шелбі (Метт Деймон) і сміливий британський гонщик Кен Майлз (Крістіан Бейл) боряться із законами фізики та своїми внутрішніми страхами. Все заради однієї мети — побудувати революційний гоночний автомобіль для Ford Motor Company і змагатися із гоночними автомобілями Enzo Ferrari в 1966 році.
Гонка
Гонка «24 години Ле-Мана», стартувала у 1966 року на мокрому дорожньому покритті. Майже одразу стало очевидним, що вибір шин Goodyear, замість Firestone, був найкращим рішенням для гонки мокрою трасою. На двох гоночних автомобілях американської команди під керівництвом Шелбі - № 1 (Кена Майлза/Денні Халм) і № 3 (Дена Герні/Джеррі Гранта) - не було ніяких проблем із шинами Goodyear. Натомість гоночний автомобіль Макларена, оснащений шинами Firestone, на трасі Mulsanne Straight просто втрачав шматки протектора на швидкості понад 330 км / ч.
Заїхавшиу зону піт-стопа, щоб передати управління Еймону, Макларен розшукав представника Firestone і домовився про зміну шин їхньому боліді на шини Goodyear.


Наступного дня під час фіналу гонки ті, хто залишилися в строю команди Форда №2 (Брюс Макларен / Кріс Еймон), №1 (Кен Майлз / Денні Халм) і №5 (Ронні Баканов / Дік Хатчерсон), вишикувалися на фінішній прямій. Одночасний фініш двох машин Шелбі продовжує обговорюватися й донині, але історичні записи показують, що Макларен і Еймон здобули перемогу, пройшовши більшу дистанцію за той же час. Якби не вчасна зміна шин на Goodyear, їх екіпаж навіть не став би претендентом на перемогу.

Goodyear Racing
У наступні роки Goodyear зібрав в цілому 14 перемог у гонці «24 години Ле-Мана», які було додано до 368 перемог у Формулі-1 — рекорд, який й досі не було побито.

У сезоні 2019-20 років Goodyear повернувся в міжнародний автоспорт, а саме на Чемпіонат світу з перегонів на витривалість під егідою FIA. У 2020 році компанія знову виступить у Ле-Мані в класі LMP2.

«Історія 24 годин Ле-Мана 1966 року ідеально відображає спортивний дух і пристрасть Goodyear до інновацій і продуктивності», — сказав Майк Рітокоскі. — Дотримуючись саме духу перемог, ми вирішили на початку цього року стати постачальником шин для Чемпіонату світу з перегонів на витривалість FIA. Ми з нетерпінням чекаємо можливості знову опинитися в структурі Ле-Мана вже наступного року».

Источник
Реклама
Запчасти
Онлайн сервис по поиску автозапчастей в Украине
Реклама
АВТОинфо 
Робота водієм з власним авто Автомобіль може стати способом стабільного заробітку. Сайти переповнені пропозиціями від компаній, що шукають водіїв, таксистів, кур’єрів з власною машиною

обязательное страхование, которое действует в странах ЕСЗеленая карта — обязательное страхование, которое действует в странах ЕС и СНГ

Автомобіль Opel InsigniaОсновні технічні характеристики Opel Insignia

СТО 


АВТОразборки